معرفی بهترین اپلیکیشن‌ های سلامتی

بیشتر ما زمان زیادی را با تلفن خود می‌گذرانیم. اگر اسکرول کردن روی گوشی یک ورزش المپیکی بود تا حالا حتما یک مدال برده بودیم! اگر فکر می‌کنید گشت زدن در فضای مجازی یا بازی کردن و چت کردن، تنها کاری است که با گوشی موبایل‌تان می‌توانید انجام بدهید، در اشتباه هستید. باور کنید تلفن‌ همراه‌تان می‌تواند به شما کمک کند زندگی شادتر و سالم‌تری داشته باشید، فقط باید بدانید کدام اپلیکیشن را دانلود کنید. قبل از اینکه خود را گرفتار شلوغی بازار اپلیکیشن‌ها بکنید، بهتر است به فهرستی که ما برایتان تهیه کرده‌ایم نگاهی بیندازید.

تناسب اندام

1.اپلیکیشن Strava Running and Cycling

اگر دوچرخه‌‌سوار یا دونده‌ی ماهری هستید، به وسیله‌ای نیاز دارید که آخرین رکوردهای شما را ثبت کند؛ هیچ اپلیکیشنی به‌اندازه‌‌ی این اپلیکیشن چنین امکاناتی ندارد. این سرویس فاصله طی‌شده، سرعت، ارتفاع، کالری سوزانده‌شده، ضربان و قدرت قلب را ثبت می‌کند. در انتها نیز تمام این اطلاعات را درون یک نمودار گرافیکی زیبا ثبت می‌کند و به شما نشان می‌دهد.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

2.اپلیکیشن Endomondo

تمرینات کاردیو می‌تواند به‌سرعت خسته‌کننده و تکراری شود. به‌همین‌دلیل این برنامه خیلی خوب و کارآمد است. شما باید هدف خود از دویدن، پیاده روی یا دوچرخه‌سواری را وارد کنید؛ مربی مجازیِ اپلیکیشن تضمین می‌کند که شما در مسیر درست قرار داشته باشید. خیلی خوب است که با خودتان رقابت کنید، اما چه بهتر که بتوانید خودتان را با دیگران مقایسه کنید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

3. اپلیکیشن Fitnet

این اپلیکیشن برای افرادی است که وقت رفتن به باشگاه را ندارند. در این اپلیکیشن، برنامه‌های تمرینی ۵-۷ دقیقه‌ای را مشاهده می‌کنید که نیازمند صرف زمان زیادی هم نیستند. همین‌طور می‌توانید به کمک این اپلیکیشن سلفی‌های خیلی خوبی هم بگیرید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

4. اپلیکیشن StrongLifts 5×5

اپلیکیشن StrongLifts 5x5

دیگر نیازی به حمل کاغذ و مداد در باشگاه ندارید. این اپلیکیشن، تمرینات، تعداد تکرارها و زمان‌های استراحت بین سِت‌ها را ثبت می‌کند. بنابراین می‌توانید فقط روی انجام صحیح تمرینات تمرکز کنید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

5. اپلیکیشن Freeletics

به‌دنبال برنامه‌های ورزشی برپایه وزن بدن هستید؟ این سرویس بیش از ۹۰۰ حرکت ۱۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای دارد. فرقی نمی‌کند که در آشپزخانه، مترو یا دفتر کار باشید، درهرصورت قادر خواهید بود از این سرویس استفاده کنید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

غذا و تغذیه

1. اپلیکیشن Fooducate

این سرویس، خرید کردن از فروشگاه‌ها را جالب‌تر می‌کند. اپلیکیشن را باز کنید و بارکد مواد غذایی را اسکن کنید؛ به‌سرعت متوجه می‌شوید که این ماده‌ی غذایی چقدر سالم است! این سرویس، خواب، خلق‌وخو و سطح گرسنگی شما را نیز پیگیری می‌کند. با تحلیل این داده‌ها به شما توصیه‌هایی براساس اهداف سلامتی و تناسب اندام‌تان می‌دهد.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

2. اپلیکیشن ShopWell

سرویس‌های زیادی در بخش شمارش کالری وجود دارد، اما این سرویس بهتر عمل کرده است. همه‌چیز در این سرویس تنظیم می‌شود. شما باید اطلاعات وزن، قد، سن و آلرژی‌هایی که دارید، وارد کنید. سپس هر ماده غذایی براساس سالم بودن آنها برای شما، امتیازگذاری می‌شود. هرقدر به عدد ۱۰۰ نزدیک باشد، بهتر و مفیدتر است. این سرویس خدماتی حتی محصولات مشابه و سالم‌تر را هم به شما پیشنهاد می‌کند.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

3. اپلیکیشن SideChef

اپلیکیشن SideChef

خب! شما آماده هستید تا دستورات جدید غذایی را امتحان و اجرا کنید، اما توجه به دستورات غذایی، درحالی‌که دست‌های شما به مواد غذایی آغشته هستند، کار سختی خواهد بود. اینجاست که این سرویس با کمک فرامین صوتی به کمک شما می‌آید. اگر سرعت دستورات صوتی خیلی زیاد است، می‌توانید آن را روی تکرار قرار دهید؛ بدون اینکه نیاز باشد تلفن خود را کثیف کنید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

4. اپلیکیشن mySugr

اغلب افراد نمی‌دانند که دیروز ناهار چه غذایی خورده‌اند، اما افراد مبتلا به دیابت باید به مواد غذایی‌ای که می‌خورند توجه کنند، چراکه می‌تواند روی سطح قند خون آنها تأثیر بگذارد. سخت است که همه اینها را به حافظه سپرد یا روی کاغذ ثبت کرد. این اپلیکیشن چنین کاری را برای ما آسان کرده است. این سرویس مشخص می‌کند که از مصرف چه خوراکی‌هایی خودداری کنید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

5. اپلیکیشن MyFitnessPal

این سرویس محبوب‌ترین اپلیکیشن در زمینه تناسب اندام و سلامتی در دنیاست. دیتابیس این اپلیکیشن حاوی بیش از ۶ میلیون ماده غذایی است که کار دنبال کردن رژیم را آسان‌تر می‌کند. مهم نیست هدف شما چربی سوزی یا عضله سازی است؛ این سرویس به کمک شما می‌آید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

مغز و ذهن

1. اپلیکیشن Deep Sleep With Andrew Johnson

آیا سردرگم هستید و نمی‌توانید به‌راحتی بخوابید؟ شاید صدای یک مجری خوش‌صدا بتواند در مدیتیشن راهنمای شما باشد و کمک کند تا بهتر استراحت کنید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

2. اپلیکیشن Talkspace

اگر نمی‌توانید از پسِ هزینه‌های جلسات مشاوره با روان‌شناس بربیایید، این اپلیکیشن، کار را برای شما آسان کرده است. شما با بهره‌گیری از این اپلیکیشن می‌توانید با هزینه‌ی پایین، با یک متخصص درارتباط باشید. آنها همچنین خدماتی برای افراد متأهل دارند. همه این کارها را می‌توانید وقتی توی خانه نشسته‌اید، انجام بدهید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

3. اپلیکیشن Happify

این سرویس مثل یک باشگاه بدن‌سازی برای بهبود و حفظ سلامتی عاطفی شماست. پس از ورود به اپلیکیشن، شما به قسمتی هدایت می‌شوید که براساس نیازهای شماست. هر قطعه را یک متخصص با آخرین روش‌های عملی روز طراحی کرده است و شامل فعالیت‌های روزانه مثل بازی‌ها و مدیتیشن‌های ذهنی و ارزیابی‌های گوناگون است.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

4. اپلیکیشن Relationup

لحظاتی وجود دارد که همه نیازمند شنیدن نصیحت درمورد رابطه خودمان هستیم. اغلب رو به یک دوست می‌کنیم، اما گاهی اوقات باید کار بزرگ‌تری انجام بدهیم. این سرویس همان کار بزرگ‌تر است. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد تا به یکی از بهترین مشاوران پیام بدهید که هزینه آن نیز کمتر از مراجعه به یک روان‌شناس است. مشاوران در تمام طول شبانه‌روز دردسترس هستند و می‌توانند درمورد هر مشکلی مثل طلاق تا مشکلات خانوادگی به شما کمک کنند. مکالمه اول شما رایگان است و می‌توانید با پرداخت ۱۲ دلار برای ۱۵ دقیقه به آن ادامه بدهید.

لینک دانلود آی‌او‌اس

5. اپلیکیشن Cups7

گاهی‌اوقات فقط می‌خواهید حرف بزنید؛ این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا ساعت ۳ بعد از نیمه‌شب بدون بیدار کردن دوستان‌تان این نیازتان را رفع کنید. این سرویس، شما را به افرادی که به‌صورت حرفه‌ای کارشان گوش دادن به بقیه است، متصل می‌کند. حالا می‌توانید با کسی صحبت کنید که احساسات شما را قضاوت نمی‌کند و می‌تواند هم‌صحبت خوبی باشد.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

سلامتی کلی

1. اپلیکیشن HealthTap

دفعه بعد که درباره مسائل مربوط به پزشکی نگرانی داشتید، از گوگل استفاده نکنید. این سرویس برای این کار طراحی شده است. این اپلیکیشن، سؤالات شما را به مجموعه‌ای از پزشک‌ها می‌فرستد و بعد از چند ساعت، یک نفر پاسخ‌گوی شما خواهد بود. در این سرویس، شما کتابخانه‌ای در مورد بیماری‌ها در اختیار دارید. بنابراین به‌راحتی می‌توانید نشانه‌های بیماری را تشخیص بدهید و دنبال درمان بگردید. با پرداخت حق عضویت می‌توانید به‌صورت نامحدود با پزشک‌ها چت ویدئویی داشته باشید.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

2. اپلیکیشن Start

اگر افسردگی دارید، ماه‌ها طول می‌کشد تا بتوانید درمان مناسبی برای افسردگی خود پیدا کنید که برای شما نتیجه‌بخش باشد. در این اپلیکیشن، تست‌های افسردگی و برنامه‌هایی به‌منظور نظارت بر رشد و درمان‌تان پیدا خواهید کرد. همچنین به اطلاعات مفید برای درمان مشکلات خود که افراد متخصص آن را ارائه کرده‌اند، دسترسی پیدا می‌کنید.

لینک دانلود آی‌او‌اس

3. اپلیکیشن Clue

دیگر نگران دوران قاعدگی خود نباشید. این سرویس، دوره‌های قاعدگی شما را رصد می‌کند و قبل از شروع دوره بعدی، به شما هشدار می‌دهد. وقتی الگوریتم برنامه، الگوی قاعدگی شما را شناسایی کرد، هر روز اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان می‌گذارد.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

4. اپلیکیشن Sleep Cycle

با خواب آلودگی در ابتدای صبح خداحافظی کنید. این سرویس سیکل خواب شما را رصد می‌کند. سپس در بازه‌ای نیم‌ساعته که قبل از ساعت مد نظرتان برای بیدار شدن است، شما را درحالی‌که خواب‌تان سبک شده، بیدار می‌کند.

لینک دانلود اندروید و آی‌او‌اس

5. اپلیکیشن Power Nap App

این سرویس به شما کمک می‌کند تا چرت‌های کوتاه نیم‌ساعته بزنید. همچنین مجموعه‌ی موسیقی‌ای برای خوابیدن و بیدار شدن دارد تا بتوانید روز خوبی داشته باشید.

لینک دانلود آی‌او‌اس

موسسه خیریه حضرت جوادالائمه(ع)|اولین و بزرگترین مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست در غرب کشور